Mistrzostwa Europy 2024 to bardzo prestiżowa impreza, w której udział wezmą 24 najlepsze drużyny Europy. Każda z nich marzy o dobrym wyniku, wyjściu z fazy grupowej, a następnie udanej przygodzie w fazie pucharowej rozgrywek. Na zakończenie EURO 2024 tylko jeden zespół będzie cieszył się z końcowego triumfu. Tak jak przed każdym meczem piłki nożnej, tak samo przed rozpoczęciem EURO 2024 eksperci wskazują grono faworytów, mających największe szanse na wygranie mistrzostw. Kto tym razem znalazł się w tej elitarnej grupie?

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Mężczyzn 2024. Kto faworytem bukmacherów?

Legalni bukmacherzy funkcjonujący w Polsce, a więc respektujący zapisy ustawy hazardowej, odprowadzający podatki w naszym kraju odliczają dni do rozpoczęcia mistrzostw Europy 2024. Taki turniej to doskonała okazja, aby poszerzyć ofertę bukmacherską dla swoich klientów, a co więcej wprowadzać nowości, które zrobią dobre wrażenie na graczach i na stałe przyciągną ich do danego bukmachera. W ofercie bukmacherskiej kibice piłki nożnej znajdą wiele zakładów bukmacherskich. Należy ją podzielić na zakłady krótkoterminowe i długoterminowe. W przypadku tych pierwszych użytkownicy legalnych bukmacherów będą mogli zawierać podstawowe zakłady wzajemne, które z reguły dostępne są przy wszystkich meczach ligowych. Warto jednak podkreślić, że liczba zdarzeń na każdy mecz EURO 2024 będzie oscylować w granicach kilkuset. Z kolei zakłady długoterminowe dotyczą całego turnieju, a więc można na przykład typować, kto wyjdzie z fazy grupowej, kto zagra w finale, czy kto wygra całe EURO 2024.

To właśnie z tymi zakładami bukmacherskimi bezpośrednio wiąże się typowanie faworytów turnieju mistrzostw Europy 2024. Spoglądając w ofertę legalnych bukmacherów, możemy wytypować, kto znalazł się w tym elitarnym gronie i kto jest faworytem bukmacherów na zbliżającą się imprezę piłkarską w Niemczech.

Nie ma w tym nic odkrywczego, ponieważ wśród faworytów bukmacherów znajdziemy pięć najsilniejszych reprezentacji narodowych Europy, które w ostatnim czasie notowały bardzo dobre wyniki na turniejach rangi mistrzowskiej. W ścisłej piątce, która także zdaniem ekspertów ma duże szanse, aby powalczyć o końcowy triumf w rozgrywkach, znajdują się: Francja, Anglia, Niemcy, Hiszpania i Portugalia. Choć w piłce nożnej często zdarzają się niespodzianki, a podczas każdego turnieju jedna z drużyn zaskakuje kibiców bardzo dobrą formą, to obserwatorzy są zgodni, że zwycięstwo na ME 2024 rozstrzygnie się w gronie wspomnianych wyżej pięciu reprezentacji narodowych.

Mistrzostwa Europy. Zwycięzcy

Mistrzostwa Europy rozgrywane są od 1960 roku. Wówczas nieco pod inną nazwą, ponieważ turniej ten był tytułowany, jako Puchar Narodów Europy. Rozgrywki w 2024 roku w Niemczech będą siedemnastym turniejem tej rangi. Wobec tego na przestrzeni ostatnich lat szesnaście razy rozegrano finał EURO. Kto może pochwalić się triumfem w mistrzostwach Europy? Jaka jest historia mistrzostw Europy i drużyn, które wygrywały?

1960 – Związek Radziecki
1964 – Hiszpania
1968 – Włochy
1972 – Niemcy
1976 – Czechosłowacja
1980 – Niemcy
1984 – Francja
1988 – Holandia
1992 – Dania
1996 – Niemcy
2000 – Francja
2004 – Grecja
2008 – Hiszpania
2012 – Hiszpania
2016 – Portugalia
2020 – Włochy

Jak widać, najwięcej zwycięstw w EURO w historii ma reprezentacja Niemiec i reprezentacja Hiszpanii. Obie drużyny narodowe trzykrotnie sięgały po mistrzostwo Europy.

Faworyci Euro 2024 – zakłady i typy bukmacherskie

Legalni bukmacherzy wystawili już zakłady i kursy bukmacherskie na końcowe rozstrzygnięcie podczas mistrzostw Europy 2024. Mówiąc wprost, klienci znajdą w ofercie bukmacherskiej zakłady na zwycięzcę EURO 2024. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, zdaniem analityków firm bukmacherskich największe szanse na triumf mają: reprezentacja Francji, reprezentacja Anglii, reprezentacja Niemiec, reprezentacja Portugalii, reprezentacja Hiszpanii.

Aktualnie obowiązujący kurs na zwycięstwo Francji i Anglii to 4.50, a więc oba kraje mają największe szanse na sięgnięcie po puchar. Nic więc dziwnego, ponieważ Francja to mistrz świata 2018 i wicemistrz świata 2022. Z kolei Anglia była bardzo bliska wygrania EURO 2020 oraz sięgnięcia po medal na mundialu w 2018 roku. Wysoko stoją akcję Niemców – kurs 7.00, którzy są gospodarzami EURO 2024. Warto tutaj podkreślić, że nasi zachodni sąsiedzi potrafią dobrze zaprezentować się na wielkich turniejach, o czym świadczą ich zdobycze z minionych lat. Na czwartej pozycji w hierarchii według bukmacherów plasuje się Hiszpania – kurs 8.00, natomiast na piątej Portugalia – kurs 9.00.

Klienci zakładów bukmacherskich mogą zawierać zakłady dotyczące każdego meczu fazy grupowej oraz fazy pucharowej na niemieckim turnieju. Znajdą tam kilkaset zakładów na każde wydarzenie, a im bliżej terminu rozegrania spotkania, tym oferta będzie bogatsza. Co więcej, gracze mogą typować zakłady długoterminowe. W tym segmencie oferty mogą oni obstawiać zwycięzcę EURO, króla strzelców turnieju, czy finalistę mistrzostw Europy 2024. Wariantów jest naprawdę wiele i warto być na bieżąco z całą ofertą bukmacherską!

Gdzie obstawiać Euro 2024?

Mistrzostwa Europy to jedna z największych imprez piłkarskich. W tym roku na EURO 2024 wystąpią 24 reprezentacje narodowe, a podczas turnieju finałowego w Niemczech odbędzie się 51 meczów. To świetny moment dla bukmacherów, którzy mają szansę przygotować wyjątkową ofertę bukmacherską dla swoich klientów i dać im możliwość komfortowego obstawiania wyników meczów i zawierania zakładów wzajemnych. Należy pamiętać, że EURO 2024 w Polsce można typować u legalnych bukmacherów, którzy funkcjonują w oparciu o przepisy ustawy hazardowej i odprowadzają podatki w naszym kraju. Jedną z takich firm jest STS, czyli największy polski bukmacher. Oferuje on bogatą ofertę zakładów bukmacherskich, zawierającą zarówno typy długoterminowe, jak i krótkoterminowe. Co więcej, obstawiając wyniki w STS, gracze mają okazję zawierać zakłady live poprzez stronę internetową i aplikację mobilną. Okres EURO 2024 to także znakomita okazja do tego, aby skorzystać z promocji i bonusów, które przygotowali legalni bukmacherzy. Warto być na bieżąco i śledzić poczynania bukmacherów, ponieważ z pewnością zaskoczą oni swoich klientów podczas ME 2024!